מסחר בזהב ומתכות

מסחר בזהב ומתכות עם ATRADE

ATRADE מעמידה לרשותך מגוון רחב של סחורות מתחום הזהב והמתכות. 

תוכל לשלב את המסחר בהן עם העסקאות שלך בשוק המט"ח כאשר אלו פרוסות לפניך  באותו המסך באמצעות ממשק קל ונוח במערכת המסחר המתקדמת שלנו MetaTrader

המסחר בסחורות מתחום המתכות עשוי להוות עבורך אלטרנטיבה מעניינת ומרתקת לגיוון תיק ההשקעות שלך וכן יזמן לך אפשרויות לתשואה גבוהה ויציבה במסחר הסוער בשוק ההון.

מסחר בזהב

שוק הזהב הוא אחד מהשווקים הדינמיים ביותר בשוק ההון. 

המסחר בזהב מרכז סביבו עניין תמידי בכלכלה העולמית. אנליסטים רבים טוענים כי הוא נחשב ל'עיר מקלט' בעיתות של משבר כלכלי וכי הוא מהווה פעמים רבות נכס גידור מעולה בזמן אינפלציה. התנודות במחיר הזהב נובעות ממצבם של המשקים הגדולים בעולם, ממשברים שהם חווים ומהתחזיות הכלכליות שלהם.

קניית זהב פיסית שמורה בעיקר למשקיעים מוסדיים גדולים ובעלי ההון אך  ATRADE מציעה לך להתחיל לסחור בזהב באמצעות  CFD, המאפשר גם למשקיעים קטנים ליהנות מהתנודות ולהרוויח מהן. עם  CFD תוכל לסחור במחירי שוק חיים, ללא בעלות על הנכס עצמו. 

מסחר במתכות אחרות

ATRADE מציעה לך מסחר יומי במגוון רחב של מתכות:

  • כסף
  • פלטינום
  • פלדיום
  • נחושת

השווקים במוצרי השקעה אלו תנודתיים פחות ובעלי נפח מסחר נמוך יותר מזה של שוק הזהב ועל כן הם נחשבים לבעלי רמת סיכון נמוכה יותר. שעות המסחר בהם אומנם קצרות יותר אך אלו מהווים השקעה אלטרנטיבית בתקופות בהם השווקים תנודתיים ולא צפויים. 

מסחר בזהב בהשוואה למסחר במט"ח

תודות לממשק המשתמש הנוח והפשוט במערכות המסחר שלנו והידע והכלים אותם אנו מספקים ללקוחותינו המסחר בזהב קל להבנה, בייחוד אם כבר צברת ניסיון בשוק המט"ח. בדומה לצמדי מט"ח יחידות זהב נמדדות באונקיות טרוי כנגד מטבע – ברוב המקרים כנגד דולר אמריקני.

הגורמים המשפיעים על מחיר הזהב

המסחר במתכת היקרה מושפע מערכם של המטבעות השונים, בעיקר מזה של הדולר האמריקאי וכן מנתוני אירועים כלכליים שזורמים מהשווקים הפיננסיים הבינ"ל. בכדי לנתח את התנודתיות במחיר הזהב יש להתחשב במספר גורמים עיקריים:

  • היצע - מחיר הזהב מושפע מהחלטת הבנקים המרכזיים בעולם (ארה"ב ומדינות בגוש האירו) באשר לכמות עתודות הזהב שבאחזקתם, הוא מושפע מכמות יצור הזהב בעולם וכמובן מגילוי מרבצים חדשים. בנוסף, מחיר הזהב עשוי להיות מושפע מחוסר יציבות פוליטית המשפיעה על ההיצע באזורים שונים בעולם.
  • ביקוש – מושפע בעיקר מהביקוש בשוק התכשיטים ומהביקוש שלו עבור מוצרים טכנולוגיים שונים.
  • שווקים תנודתיים – זהב נחשב להשקעה בטוחה, יש המכנים אותו "נכס מקלט", במיוחד בעיתות של אינפלציה ומשברים כלכליים אשר נוטים להשפיע בעיקר על ערכם של המטבעות הנסחרים.

כלקוח של ATRADE נדאג שתקבל דיווחי שוק חיים, עדכונים וחדשות כלכליות של כל המהלכים האחרונים בשוק המתכות בכלל ובמסחר בזהב בפרט.

פתח חשבון ב- ATRADE והתחל עוד היום לסחור בזהב >>
range of markets
range of markets