מה זה פורקס

מסחר במטח, פורקס

המסחר במט"ח מצריך מהסוחרים בו ידע וניסיון. זהו מסחר מאתגר, שלצד פוטנציאל רווח קיימת בו גם סכנה להפסדים אם לא מתנהלים בו בשיקול דעת.

מאפייניו של שוק זה

המסחר במט"ח, המכונה בעגה המקצועית "פורקס" (Forex), מתייחס לקנייה ומכירה של מטבעות הקשורים לשווקים זרים, בין אם על ידי משקיעים ובין אם על ידי ספקולנטים. המטרה העיקרית של הסוחר העוסק במטבעות החוץ היא לקנות במחיר נמוך ככל שניתן ולמכור את המטבע שרכש במחיר הגבוה ביותר. ובדיוק כפי שקורה במסחר במניות. הסוחר במניות מחפש מניות בעלות ערך נמוך ומוכר אותן כשערכן עולה. כך הוא מרוויח מפער הרכישה.

המסחר במט"ח מושפע משינויים בשווקים השונים, שינויים גיאופוליטיים וכדומה. שוק המט"ח עלול להיות לא יציב לעיתים ועל-כן מצריך הרבה מאד סבלנות ובעיקר ידע. זהו תחום רחב הכולל כלים רבים העומדים לרשותו של הסוחר, מונחים מקצועיים המהווים חלק בלתי נפרד משיקולי המסחר ופרמטרים נוספים, אשר מתווים את דרכו של הלוקח בו חלק.

התחל לסחור בחוזי הפרשים על מט"ח עם זירת המסחר עטורת הפרסים ובעלת רשיון מסחר מהרשות לניירות ערך

הכירו את השוק הגדול בעולם

שוק המט"ח  ידוע כיום כשוק הגדול והמקיף ביותר בעולם. הוא פועל 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה ללא הפסקה בשונה משווקים אחרים. הוא מרכז תחתיו עסקאות בהיקף העולה על 4 טריליון דולר והוא ידוע, כאמור, כשוק תנודתי ותזזיתי מאד. שוק זה, בשונה משווקים אחרים, מושפע משינויים ברחבי העולם, ואפילו המזעריים ביותר. לכל החלטה, לכל הליך, יש השלכה על השוק. בין אם זה מצב כלכלי מסוים, מצב פוליטי או מצב ביטחוני, כל אלה משפיעים על השווקים בפועל ועל האופן שבו יסחרו במטבע החוץ.