מסחר אונליין

online trading

מסחר אונליין

מסחר אונליין הוא מסחר בזמן אמת. בפועל, זהו מסחר הנעשה באמצעות האינטרנט בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות. במקום ליצור קשר טלפוני עם נציג ולהעביר לו את הוראות העסקה, יכול הסוחר לבצע זאת ישירות דרך התוכנה מבלי שיצטרך לבזבז זמן יקר. לשם כך הוא זקוק לחיבור ישיר לאינטרנט ולמחשב כמובן, טלפון חכם או טאבלט.

למי זה מתאים?

בניגוד לעמדה הרווחת, מסחר בשוק ההון יכול גם להעשות על ידי אנשים פרטיים, שאינם סוחרים מקצועיים בעלי ניסיון עשיר. כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום, ניתן לבצע מסחר אונליין מכל מקום ובכל זמן. לא נדרשת הכשרה מיוחדת, לא נדרש רישיון מיוחד כדי לסחור והמסחר זמין לכל אחד. חשוב כמובן ללמוד את השוק, ללמוד על אפיקי ההשקעה השונים ולעקוב אחר השינויים. יחד עם זאת, אין צורך בתואר מתקדם ורקע מקצועי.

איך זה נעשה?

כדי לסחור אונליין, באמצעות האינטרנט, על הסוחר לפתוח חשבון בזירת סוחר. ישנן כיום לא מעט חברות המציעות שירותים אלה, כדוגמת ATRADE. פתיחת החשבון באחת מהן תאפשר להתחיל במסחר. עם פתיחת החשבון יקבל הסוחר פרטי כניסה (שם משתמש וסיסמא) וגם תוכנה ייעודית (מערכת מסחר), בעזרתה יוכל לבצע פעולות מסחר. מערכת המסחר מספקת מידע חשוב ונתונים הכרחיים לכל סוחר.

 ממשקי אונליין שונים

קיים  מגוון של ממשקי אונליין המספקים נתונים בזמן אמת. הממשקים מהווים תוספת למערכת המסחר ומשמשים לניתוחים שונים.  ניתן לצפות אונליין באחת מתוכנות הניתוח הטכני המובילות בעולם, להפעיל בעזרתה כלים חשובים המסייעים בכך, להזין נתונים מהבורסות ולערוך עליהם סטטיסטיקות שונות ובכך לעקוב וללמוד את התנהגותו של השוק. המסחר באונליין, כאמור, יכול להתאים גם לחסרי ניסיון. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהוא חושף את הסוחר לסיכונים ולאתגרים שונים. כדאי מאד להשקיע זמן בלמידת השוק ובהכרות איתו ולבחור בפלטפורמות הנכונות. פנייה למומחים בתחום והרשמה לקורסים המספקים את הידע ואת הכלים הנדרשים הן הדרכים המומלצות עבור כל מי שרוצה להפוך לסוחר ולעשות זאת בזמן אמת.