עשה ואל תעשה בפלטפורמות מסחר

כמה כללים לשימוש בפלטפורמות מסחר

עשה ואל תעשה בפלטפורמת מסחר

אם מסחר בחוזי הפרשים (CFD) או מסחר באמצעות חוזים עתידיים מעניין אתכם ואתם מוצאים בו אתגר רב, כדאי שתדעו שהצלחתכם בתחום תלויה, בין היתר, בהבנת כללי השוק ובידע שצברתם עם השנים וגם תוך כדי העבודה עצמה. לפני שאתם יוצאים לדרך ומשתלבים בפלטפורמת המסחר, שתשמש אתכם ככלי העבודה המרכזי, הנה כמה כללי "עשה ואל תעשה" שיוכלו לסייע לכם ולקדם אתכם למטרות, שלשמן הצטרפתם אל התחום:

  1. למד את התחום זה אולי הדבר החשוב לסוחר: כדי להשתלב בתחום המסחר בחוזי הפרשים, כדאי לכם להשקיע לא מעט בלימודים. תוכלו למצוא כיום מבחר של קורסים ברמה גבוהה המועברים על ידי מדריכים מנוסים. הקורסים יחשפו אתכם לעולם  של מסחר במט"ח ויספקו לכם את כל הכלים הנדרשים לכם כדי שתוכלו להשתלב בתחום כהלכה.
  2. התחל בקטן. סביר שבתחילת הדרך תהיו חדורי מוטיבציה. אתם לא מוכרחים לנתב את המוטיבציה הרבה הזו כדי להתחיל בגדול. להיפך, ההמלצה היא להתחיל בקטן. לצעוד צעדים בטוחים ולאט לאט, עם הזמן, להגדיל אותם ולהעז יותר. לאחר שצברתם ניסיון בזירת המסחר ואתם מרגישים בטוחים יותר, הגדילו באופן הדרגתי את ההשקעות שלכם. אל תעשו זאת כבר מהשלב הראשון.
  3. בחר אסטרטגיה. כדי לוודא שאתם אכן מתנהלים נכון וכדי למנוע טעויות מיותרות, בססו את הצעדים שלכם על אסטרטגיות מסחר מוכרות, כאלו שניתן לסמוך עליהן. בחרו אחת מהן, או כמה, ופעלו על פיהן.
  4. נהל את סיכונך. לקיחת סיכונים היא חלק בלתי נפרד מהתחום. ניהול הסיכונים שאתם לוקחים בצורה חכמה תעזור לכם להתמודד עם האתגר הרב הכרוך בכך וגם עם האירועים הבלתי צפויים. ולמה הכוונה? בשלב הראשון, כשאתם בתחילת הדרך, סחרו בסכומים נמוכים יחסית. כך, אם תכשלו חלילה, לא תפסידו סכומי כסף גבוהים כל כך. ניהול סיכונים חכם צריך להנחות אתכם לאורך כל הדרך.
  5. היה זהיר. גם אם זה קשה לכם, השתדלו לנטרל את החששות שלכם. רק כאשר אתם חשים בטוחים, צאו לדרך. החששות יכולות להשפיע על קבלת ההחלטות שלכם ולגרום לכם לפעול בצורה שגויה. נטרול הפחד בתחילת הדרך (וגם בהמשך) הוא הכרחי ואפשר לעשות זאת על ידי התנהלות זהירה יותר והשקעות של סכומי כסף נמוכים.
  6. פתח חשבון דמו. אל תתחילו לסחור בחשבון אמיתי, לפני שהתנסיתם תחילה בחשבון דמו. הניסיון שצברתם בחשבון הדמו יעזור לכם בהמשך ויאפשר לכם להתמודד עם האתגרים השונים. אחת הטעויות הנפוצות בקרב סוחרים מתחילים היא כניסתם אל התחום ומסחר (trade) בכסף אמיתי כבר בשלבים הראשונים מבלי שצברו ניסיון בחשבון דמו.

התחל לסחור בחוזי הפרשים (CFD) על מגוון רחב של אפיקי השקעה, עם זירת המסחר המובילה בישראל ( ע"פ דירוג Dun's100)