מסחר במניית אפל

מסחר במניית אפל עם אייטרייד

מסחר במניית אפל Apple

Apple Inc.‎, ענקית הטכנולוגיה העולמית (לשעבר Apple Computers ), נוסדה ב-1 באפריל, 1976, על ידי סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק והתפרסמה בשל המחשבים האישיים שלה.

היום ממוקם מטה החברה בקופרטינו, קליפורניה, והיא מתמחה בתכנון, ייצור, שיווק ומכירה של מוצרי אלקטרוניקה צרכניים, תוכנות מחשב ושירותים מקוונים. מוצרי הדגל של החברה הנם מגוון מכשירי ה-iOS שלה, כולל iPhone, ‏iPod touch ו-iPad.

Apple ערכה את ההנפקה הראשונית שלה ב-12 בדצמבר, 1980 ומאז ערכה עלה עד שהפכה לחברה בעלת הערך הגבוה ביותר בעולם. מניות אפל נסחרות בבורסת נאסד"ק במסגרת הקטגוריה Global Select Market ('שווקים גלובליים נבחרים'), תחת הסימול AAPL.

Apple ידועה כאחת החברות החדשניות ביותר בעולם ומחלקת המחקר והפיתוח שלה תורמת רבות לעובדה שהיא נשארת מובילה בתעשייה, למרות התחרות.
בשנים האחרונות, Apple ביצעה רכישות שונות שמצביעות על רצונה של ענקית הטכנולוגיה להרחיב את קו המוצרים שלה, בד בבד עם התקדמות התעשייה.

הרכישות הראויות ביותר לציון היו של חברות כגון Shazam, חברה לזיהוי תמונות ומוזיקה; Buddybuild, פלטפורמת משובים עבור צוותי פיתוח, Vrvana, חברה לפיתוח מציאות רבודה, PowerbyProxi, חברה שמפתחת מכשירי טעינה אלחוטיים ו-InVisage Technologies, חברה לייצור מוליכים למחצה שמייצרת חיישני תמונה מבוססי נקודה קוונטית.

 ההיסטוריה של מניית אפל – Apple

כש-Apple הונפקה, שווי המניה היה 22.00 דולר. מאז, ביצעה החברה ארבעה פיצולי מניות: 2 ל-1 ביוני 1987, 2 ל-1 ביוני 2000: 2 ל-1 בפברואר 2005 ולבסוף 7 ל-1 ביוני 2014.
מחיר המניה במועד ההנפקה הראשונית, לאחר ביצוע התאמה לפיצולים שבוצעו במהלך השנים, היה 0.39 דולר.

בשנת 2018, הגיעה מניית Apple למחיר של כ- 220 דולר, שלאחר התאמה לפיצול, מהווה שיא של כל הזמנים. לפני הפיצול האחרון בשיעור של 7:1, הגיעה המניה של Apple למחיר של כמעט 700 דולר. בתחילת אוגוסט 2018, שווי השוק של Apple חצה את הסף של 1 טריליון דולר, ערך שהופך אותה לחברה הראשונה בעולם עם שווי שוק של טריליון דולר.

Apple התחילה לחלק דיבידנדים רבעוניים במאי 1987, אך השהתה את חלוקת הדיבידנדים בנובמבר 1995 לאחר שהחברה נקלעה למשבר פיננסי. לאחר 17 שנות הפסקה, חידשה Apple את תשלומי הדיבידנדים באוגוסט 2012, כשיתרות המזומנים שלה הגיעו לרמה של 100 מיליארד דולר. במהלך תשלום הדיבידנד האחרון, במאי 2018, הכריזה החברה על גידול של 16% בתשלומי הדיבידנדים, ל-0.73 דולר למניה, פעולה שהפכה את המניה של Apple למניה עם תשלום הדיבידנד הגבוה ביותר.

Apple מחזיקה ביתרות מזומנים בערך של כ-145 מיליארד דולר ורושמת תזרים מזומנים שנתי חיובי של כ-54 מיליארד דולר.

מסחר במניות אפל

מניית אפל היא אחת המניות הנסחרות ביותר בעולם. לפניך מספר גורמים שעשויים להשפיע על מחיר מניות Apple:

 • תעריפי מיסוי והסכמי סחר

  Apple נהנית מחשיפה גדולה במיוחד בסין. לתעריפי המיסוי והסכמי הסחר בין המדינה האסייתית וארצות הברית, עשויה להיות השפעה על מחיר המניה שלה. סין אחראית על כ-20% מההכנסות של Apple, זאת בעוד שהיא מהווה שותפת ייצור גדולה של Apple. כל שינוי בתעריפי המיסוי והסכמי הסחר בין שתי המדינות משפיע באופן ישיר על העלויות, ההכנסות ושולי הרווח של החברה.

 • ביצועי מתחרים

  מכיוון ש-Apple פועלת במגזר תעשיית הטכנולוגיה הדינמי, היא מתמודדת עם תחרות עזה מצדן של מספר חברות ששוות לה בעוצמתן. תעשיית הטכנולוגיה מתאפיינת בהשקות תכופות של מוצרים ובשיפורי תכונות וחידושים תכנוניים חוזרים ונשנים. המתחרות הגדולות ביותר של Apple הן Samsung, בתחום מוצרי האלקטרוניקה הצרכניים; PayPal, בתחום התשלומים המקוונים; Amazon Prime, בתחום שידורי תוכן באינטרנט וכן Android של Google במגזר המכשירים הניידים.

 • דוחות הכנסות תקופתיים

  שנת הכספים של Apple מתחילה בחודש אוקטובר ומסתיימת בחודש ספטמבר והחברה מפרסמת דוחות פיננסיים רבעוניים כדי לעדכן את המשקיעים אודות ביצועיה העסקיים. הערך של Apple וביצועיה העסקיים בעבר גורמים, במידה מסוימת, לבדיקה מדוקדקת של פעילותה על ידי אנליסטים.

  בעת פרסום הדוחות, Apple גם מכריזה על תשלומי דיבידנד אפשריים, כמו גם על תחזיות צמיחה עתידיות.

  יש לבדוק תמיד את הגורמים הללו במונחים של טווח קצר ובינוני, לא רק במונחים של טווח ארוך. זאת, מכיוון שערך המניה משתנה בהתאם לסנטימנט השוק ומחירה עשוי להתהפך במהירות, בהתאם לתנאי השוק העכשוויים.

המסחר במניית אפל Apple עם Atrade

 • MT4 סימול מניית אפל : ‎#APPLE
 • שעות מסחר: ימים ב‘ עד ו‘ בין השעות 16:30 עד 22:59 (שעון חורף ישראל)
 • מדינה: ארצות הברית
 • מטבע: דולר אמריקאי
 • בורסה: נאסד"ק
 • מינוף עד: 1:10
* אייטרייד מבהירה ומדגישה כי המידע אינו מהווה הצעה של נכסים ואינו מהווה הזמנה לרכשם ואין לראות בו כייעוץ בדבר כדאיות השקעה בהם ו/או כהצעה או כשידול, במישרין ו/או בעקיפין, לקנות ו/או למכור את הנכסים, בשום אופן ו/או צורה ו/או דרך.