מסחר במניית גוגל

מסחר במניית גוגל – Google

Google היא אחת מהחברות הגדולות בעולם וכנראה אחת מהידועות ביותר בעולם. ככזאת, נפח המסחר במניה שלה גבוה באופן יחסי, עובדה שהופכת את Google לאחת מהמועמדות המבוקשות עבור שוק ה-CFD. ב-ATrade, ניתן לסחור במניות Google באמצעות חוזה הפרשים (CFD), תוך שימוש בפלטפורמת המסחר המתקדמת שלנו.

הרקע של גוגל

Google נוסדה ב-4 בספטמבר, 1998 על ידי סרגיי ברין ולארי פייג', שניהם דוקטורנטים באוניברסיטת סטנפורד. בינואר, 2004, החברה הודיעה שהיא שוכרת את Morgan Stanley ואת קבוצת Goldman Sachs כדי שיבצעו את ההנפקה הראשונית שלה לציבור. החברה גייסה בהנפקה זו 1.9 מיליארד דולר לפי מחיר של $85 למניה.

ההנפקה הראשונית של Google התבצעה ב-19 באוגוסט, 2004 והחברה נרשמה בבורסת נאסד"ק, תחת הסימול GOOG. ההנפקה הראשונית של Google הייתה כנראה אחת מנקודות המפתח של שוק המניות בארצות הברית במהלך העשורים האחרונים, מכיוון שהציפייה להתרחשותה הייתה עצומה.

היום, 20 שנה אחרי, גוגל מהווה אחת מהחברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בעולם שמעסיקה מעל 85,000 עובדים בכל רחבי העולם. המטה של Google , ‏Googleplex, ממוקם במאונטיין וויו, קליפורניה, ומהווה את אחד מיהלומי הכתר של עמק הסיליקון.

Google נהנית ממגוון רחב של מקורות הכנסה, שניים מהם הם חיפוש ופרסום שממשיכים לגדול, שנה אחר שנה. Google גם מייצרת הכנסות ממגוון רחב של מוצרי אינטרנט אחרים, כגון Android, ‏Chrome, ‏Google Maps, ו-YouTube, כמו גם משירותי ענן ארגוניים, מתוכן דיגיטלי ואפילו מספר מוצרי חומרה.

גוגל כחברה והמניה שלה

במונחים של מחיר המניה ההיסטורי של Google, כמות המניות המקורית בהנפקה הראשונית בשנת 2004 עמדה על מעט יותר מ-19.5 מיליון מניות במחיר של 85 דולר למניה. באפריל 2014, Google החליטה לבצע פיצול של המניות ויצרה את הסדרות המניות A ו-C.

כפי שקורה בכל פיצול, מספר המניות הוכפל ומחירן קטן במחצית. בנוסף לשמן, הסדרות A ו-C קיבלו גם סימול חדש; המניות מסדרה C קיבלו את הסימול GOOG והמניות מסדרה A קיבלו את הסימול GOOGL.

באוגוסט 2015, Google הכריזה על תוכניותיה להקים חברת החזקות חדשה, Alphabet Inc.‎, שתחזיק ב-Google ובמספר חברות נוספות, כולל CapitalG and X. בנוסף, סונדאר פיצ'אי, סמנכ"ל המוצרים של החברה, התמנה למנכ"ל החדש של Google במקומו של לארי פייג'.

נכון לאוגוסט 2018, הגיע מחיר המניה של Alphabet ל-1,245.86 דולר.

Alphabet Inc.‎ אינה מחלקת דיבידנדים מכיוון שהיא בוחרת להשתמש ברווחיה למימון ולרכישה של מיזמים חדשים.

בין המיזמים שנרכשו ניתן למנות את Waze, אפליקציית תעבורה שמשמשת מיליוני אנשים בכל רחבי העולם, Motorola Mobility ו-6,000 פטנטים של Nortel Networks.

המניה של Google

Google היא ללא ספק מלכת מנועי החיפוש שבמהלך השנים מחקה את רוב המתחרים מהשוק. למרות שקיימים בשוק מספר מנועי חיפוש מתחרים, בעיקר Yahoo, הם נוטלים רק חלק קטן מתעבורת החיפוש באינטרנט.

למרות מעמדה האיתן, הייתה Google מעורבת במספק פרשיות שנויות במחלוקת. בשנת 2017, האיחוד האירופי קנס את החברה בסכום של 2.42 מיליארד אירו בשל קידום שירות השוואת המחירים שלה בראש תוצאות החיפוש.

הקנס הכבד, הגבוה ביותר שהוטל אי פעם על ידי האיחוד האירופי, היווה מעצור זמני בלבד. לשם השוואה, ש-Alphabet, חברת האם של Google , הרוויחה 2.2 מיליארד דולר בששת השבועות הראשונים של שנת 2017 בלבד, בנוסף להסכמי המס המופחתים שממנה נהנית גוגל ברוב המדינות שבהן היא פועלת.

למעשה, מתוך חמשת חברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר, Google משלמת את שיעורי המס הנמוכים ביותר בארצות הברית. בעוד שגופים רגולטוריים רבים מבקשים לפקח על החברה באופן הדוק יותר, צמיחת החברה לא נעצרה. Google מדורגת היום כחברה השלישית בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בעולם, אחרי Apple ו-Amazon.

בחודש אוקטובר, 2005, Google ייסדה מוסד ללא כוונות רווח שנקרא Google.org והתחייבה להשקיע 100 מיליון דולר בכל שנה כמענקים לארגונים ללא כוונות רווח.

Google.org מתמקד במתן מענקים לארגונים שמשתמשים בטכנולוגיה ונתונים באופן חדשני לצורכי חינוך, מתן תגובה לאסונות טבע והתפרצויות של מגפות ותומכת בצדק שוויוני, ללא הבדל גזע. Google.org ידוע גם בשל האתגרים שהוא יוזם בכל רחבי העולם במטרה לקדם שימוש חדשני בטכנולוגיה כדי להתמודד עם בעיות מקומיות.

Google מחזיקה מרכזי נתונים עצומים בכל רחבי העולם, בצפון ובדרום אמריקה, באסיה ובאירופה. היא גם מובילה בתחום האנרגיה המתחדשת ונכון לשנת 2017, מרכזי הנתונים שלה מופעלים באמצעות שימוש באנרגיית רוח ובאנרגיה סולרית. Google היא חברה בחזית השינוי הטכנולוגי, בדיוק כמו החזון של מייסדיה.

גוגל היא חלק ממועדון עילית שמכונה FANG (קיצור ל-Facebook, ‏Amazon, ‏Netflix ו-Google) שמהווה נתח עצום ממדד הנאסד"ק .

הדוח הרבעוני שמפורסם על ידי Google הוא אחד מהאירועים המצופים ביותר בוול סטריט שמושך את תשומת לבם, הן של משקיעים פרטיים והן של משקיעים מוסדיים. בשל היותה של Google חלק ניכר מערכו של מדד הנאסד"ק, היא משפיעה, במידה מסוימת, על מגמות השווקים.


*המידע המופיע לעיל נלקח מאתר Investing.com.
ייתכנו פערים בין הציטוטים המופיעים באתר זה לבין הציטוטים במערכת המסחר של החברה וזאת בשל תוספת המרווח שגובה החברה בגין מכשיר זה.

מסחר בחוזי CFD על מניות Google

המסחר במניות Alphabet Inc.‎ הוא מעבר ליכולתם של משקיעים פרטיים רבים מכיוון שהוא מחייב משאבים כספיים ניכרים לצורכי מסחר.
אנו ב-ATrade מכירים בחסם זה ומאפשרים לך לסחור במניות Google במסגרת חוזה CFD (חוזה הפרשים) ממונף, כך שההשקעה הראשונית הנדרשת נמוכה יותר לעומת השקעה ישירה במניות החברה בבורסה*.

  • MT4 סימול מניית גוגל: #GOOGLE
  • מדינה: ארצות הברית
  • מטבע: דולר אמריקאי
  • בורסה: נאסד"ק
  • מינוף עד: 1:10

* השקעה ממונפת כרוכה בסיכון כספך.

*אייטרייד מבהירה ומדגישה כי המידע אינו מהווה הצעה של נכסים ואינו מהווה הזמנה לרכשם ואין לראות בו כייעוץ בדבר כדאיות השקעה בהם ו/או כהצעה או כשידול, במישרין ו/או בעקיפין, לקנות ו/או למכור את הנכסים, בשום אופן ו/או צורה ו/או דרך.