אפיקי השקעה

CFD

מהו CFD?

חוזה הפרשים (CFD) הינו מכשיר פיננסי הנמכר מעבר לדלפק (OTC), המאפשר לסחור בתנועת המחיר של נכסים פיננסיים כגון חוזים עתידיים על מדדים, סחורות ומניות. חוזי הפרשים מאפשרים ללקוחות לסחור בחופשיות, מבלי להחזיק בפועל בנכס הבסיס או לרכוש זכויות או התחייבויות כלשהן על נכס הבסיס. התכונה הבולטת של  המסחר בחוזי הפרשים היא הגמישות לסחור נגד תנועות המחירים מבלי לקנות או למכור את המכשיר הפיזי.

מחירם של חוזי ההפרשים ב-ATrade נגזר ממחירי נכס הבסיס. אתם יכולים לסחור בחוזי הפרשים, בין אם הנכם צופים שמחירו של מכשיר פיננסי מסוים צפוי לעלות בערכו (להתחזק) ובין אם אתם צופים שהוא צפוי לרדת (להיחלש). ההפסד או הרווח נקבעים מהתנועה של נכס הבסיס, כאשר הלקוח משלם בפועל את המרווח בין מחיר הקנייה למחיר המכירה.

לצפייה בסרטון הדרכה בנושא חוזה הפרשים לחץ.

התחל לסחור בחוזי הפרשים (CFD) על מגוון רחב של אפיקי השקעה, עם זירת המסחר המובילה בישראל (ע"פ דירוג Dun’s100)

מסחר עצמאי עם CFD

CFD הוא כלי המתאים בעיקר לאסטרטגיות מסחר לטווח קצר, למרות שניתן גם לבנות אסטרטגיות לטווח ארוך עם מינוף נמוך או גבוה. יתרונו הגדול בא לידי ביטוי בכך שהוא מאפשר לסוחר להשקיע סכום בטחונות נמוך וליהנות ממסחר ממונף – אפשרות אשר אינה זמינה בד"כ במוצרים פיננסים אחרים. כלומר, השימוש ב- CFD על מניה, מט"ח, אג"ח, סחורה או מדד, מאפשר לך להפקיד למשל סכום ביטחונות של $1000 בלבד ולפתוח עסקה בשווי $10,000 ( במילים אחרות, אפשרות לקחת עסקה גבוה מסכום הבטחונות בפועל).

שיטות מסחר בחוזי הפרשים CFD

ישנן אסטרטגיות מסחר שונות במסחר בחוזי CFD, כאשר החלטות המסחר כרוכות במספר רב של גורמים .
להלן פירוט אודות מסחר בלונג לעומת מסחר בשורט:

 •  פוזיציית לונג
  פוזיציית לונג במסחר בחוזי הפרשים היא כאשר הסוחר רוכש את הנכס. כלומר, הוא צופה שערך הנכס יעלה למשך פרק הזמן שהוא מתכנן להחזיק בחוזה.
  קיים הבדל בין מסחר לטווח ארוך לבין מסחר לטווח קצר ביכולת החיזוי שמאפשרת לסוחרים שבוחרים לפעול על פי מהלכי השוק.  עסקאות יכולות להמשך בין טווחים קצרים ביותר (מסחר תוך יומי) לבין טווחים ארוכים של שבועות, חודשים ואף למעלה משנה.
 • פוזיציית שורט
  פוזיציית שורט מתרחשת כאשר הסוחר צופה שתהיה ירידה בשווי הנכסים ובוחר הוראת "מכר". בעסקת שורט, הסוחר רוכש את החוזה בסיום העסקה (בעסקה זו, הסוחר "מוכר" את הנכס בתחילת העסקה ו"רוכש" אותו בסיום העסקה והרווח או ההפסד נובע מההפרש בין המחירים בתחילת העסקה ובסיומה. אם המחיר ירד – נוצר לסוחר רווח מההפרש ואם המחיר עלה, הסוחר מפסיד את ההפרש). השם המקצועי של פוזיציית שורט הוא מכירה בחסר.
  לדוגמה: הציפייה של מוכר בשורט היא שמחיר הנכס יפול במהלך חיי החוזה. אם התחזית שלו אינה נכונה ומחיר הנכס מתחיל לעלות, העסקה הפתוחה תספוג הפסד, המחושב על ידי ההפרש בין מחיר הפתיחה והסגירה של נכס זה באותה תקופה. ההיפך יקרה אם העסקה הפתוחה שלו מצביעה על כך שהנכס הנסחר ירד בערכו.
  עסקאות לטווח קצר מושפעות מהתנודתיות במחירי נכסי הבסיס בטווחים של דקות ושניות ויכול להיווצר רווח או הפסד תוך זמן קצר. מאחר שאין עמלות בפתיחת ובסגירת העסקה (למעט עמלת המרווח – Spread) הדבר מהווה יתרון לסוחרים המבקשים לסחור בטווחים קצרים, מאחר שפתיחת מספר גדול של עסקאות אינו גורר עלויות נוספות מעבר לעלות ה- spread.

מוצרי השקעה

ב ATRADE אנו מזמינים אותך להנות ממבחר עשיר ומגוון של CFD על מניות, מט"ח, אג"ח, חוזים עתידיים על סחורות ומדדים מהמובילים בעולם, כדוגמת:

מסחר בנפט

מסחר בזהב

מסחר במט"ח

מסחר באג"ח

מסחר במדדים 

מסחר במניות

 לפירוט המלא של מוצרי ההשקעה- לחץ כאן.

 מסחר בחוזי הפרשים (CFD) עם אייטרייד

סוחרים ב-ATrade יכולים לבחור במגוון רחב של  אפיקי השקעה  מסוג מט"ח, מדדים, סחורות, מניות ואג"ח, בהשוואה לזירות המסחר המתחרות.

 • MetaTrader4 / WebTrader – מסחר במחשב ובמכשיר הנייד
 • מסחר במדדי המניות המובילים בארה"ב, אירופה ואסיה
 • לונג או שורט – ניתן לסחור על עליות וגם על ירידות, לצד מגוון רחב של הוראות עתידיות
 • מינוף עד 1:100 על מטבעות, 1:40 על מדדים, 1:20 על סחורות ו- 1:10 על מניות

*אייטרייד מבהירה ומדגישה כי המידע אינו מהווה הצעה של נכסים ואינו מהווה הזמנה לרכשם ואין לראות בו כייעוץ בדבר כדאיות השקעה בהם ו/או כהצעה או כשידול, במישרין ו/או בעקיפין, לקנות ו/או למכור את הנכסים, בשום אופן ו/או צורה ו/או דרך.